مایک یورک، یکی از توسعه‌دهندگان سابق راک‌استار گیمز، درباره تأخیر عرضه بازی‌هایی همچون GTA 6 برای کامپیوتر توضیحاتی ارائه کرده است. او از سال 2012 تا 2017 با این شرکت همکاری داشته و تجربه کار بر روی بازی‌های بزرگی نظیر Grand Theft Auto V و Red Dead Redemption 2 را دارد.


مایک یورک اظهار داشته است که تأخیر انتشار نسخه کامپیوتری آخرین نسخه از Grand Theft Auto ناشی از اولویت‌های شرکت Rockstar Games می‌باشد. او در یک ویدیو جدید در کانال یوتیوب شخصی خود افشا کرده است که اولویت این شرکت در ارائه بازی بر روی پلتفرمی است که فروش بیشتری دارد. به‌ ویژه در گذشته که کنسول‌های پلی استیشن به عنوان یک پلتفرم اصلی شناخته می‌شدند و نسخه‌های پلی استیشن بیشترین فروش را به دست می‌آوردند.

نسخه کامپیوتری بازی GTA 6

در ادامه، یورک افزود که حتی در زمان همکاری با راک‌استار گیمز بر روی Grand Theft Auto V، تیم توسعه‌دهنده بیشترین تمرکز خود را بر روی نسخه پلی استیشن 3 گذاشته بود تا بهترین نسخه از آن را ارائه دهد. به همراه این کار، همزمان بر روی نسخه ایکس باکس 360 نیز کار می‌شد. همچنین نسخه PC بازی‌ها همواره در پس‌زمینه حضور دارند و نسخه کنسولی از آنها با استفاده از آن ساخته می‌شود. این نسخه به نوعی به بهبود نسخه‌های کنسولی کمک می‌کند و موجب می‌شود تا آن‌ها به خوبی اجرا شوند.

بعد از اینکه بازی در دسترس کاربران کنسول‌ها قرار می‌گیرد، تیم توسعه‌دهنده به تولید نسخه کامپیوتر می‌پردازد. این فرآیند همیشه طولانی‌تر است، چرا که سازنده ملزم به بهینه‌سازی بازی برای انواع مختلف کامپیوترها است. همچنین نسخه PC باید مورد آزمایش و تست بیشتری قرار گیرد.

یورک در ادامه اظهار داشته است که در کنسول‌های پلی استیشن و ایکس باکس، تنها یک کارت گرافیک و معماری وجود دارد. اما در مقابل، هر کاربر کامپیوتر دارای یک سیستم متفاوت با اجزاء و سخت‌افزارهای متنوعی است. به همین دلیل، توسعه نسخه کامپیوتر آخرین اولویت توسعه‌دهندگان است تا بتوانند به اندازه کافی وقت و انرژی را صرف کنند. منابع مالی و انسانی محدود بوده و بنابراین توسعه‌دهندگان ابتدا بر روی نسخه کنسولی تمرکز می‌کنند و سپس به تولید نسخه کامپیوتر می‌پردازند.

به این ترتیب اگر توسعه نسخه کامپیوتری از بازی GTA VI به همان سبک GTA V پیش بروند، انتظار می‌رود که این اثر در سال 2025 برای کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس به بازار عرضه گردد، و در نهایت کاربران PC نیز بتوانند این بازی مورد انتظار را در سال 2027 تجربه کنند.

 

منبع: gamespot

دیدگاه خود را بنویسید

در حال پاسخ دادن به
قوانین ثبت دیدگاه در پیدو گیم
  • لطفا نظر خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • لطفا از درج شماره تماس خود در متن دیدگاه خودداری فرمایید.
  • اگر دیدگاه شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • اگر در نظرات لینک صفحاتی خارج از "پیدو گیم" را وارد نمایید تایید نخواهد شد.

دیدگاه ها (1 مورد)

samzary.1 1402-10-23
عالی مرسی از سایت خوبتون
  • شبکه های اجتماعی