بازی فورتنایت ساخته شرکت اپیک گیمز میباشد، هر کاربری که بخواهد این بازی را تجربه کند میبایست یک اکانت اپیک گیمز داشته باشد. در واقع که کاربرانی با کنسول پلی استیشن بازی میکنند به صورت مهمان هستند و لول بازی اسکین ها و… فقط بر روی اکانت کنسول آنها ذخیره شده است و اگر در بدترین حالت اکانت پلی استیشن شما مسدود شود یا هر مشکلی دیگری پیش آید دیگر به بازی فورتنایت خود دسترسی نخواهید داشت و تمام زحماتتان از بین خواهد رفت. در این مطلب قصد داریم آموزش لینک کردن اکانت کنسول پلی استیشن به اپیک گیمز را آموزش دهیم.

 

سوالات متداول

  • منظور از لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز چیست؟

در واقع منظور از لینک کردن اکانت این است که کلیه اطلاعات اکانت شما شامل: اسکین های موجود، لول ها و پیشرفت هایی که در اکانت PSN و یا XBOX داشتید، در اکانت اپیک گیمز شما ذخیره خواهد شد و در صورتی که برای ورود به بازی فورتنایت، به اطلاعات اکانت کنسول دسترسی نداشتید، می‌توانید به راحتی با اکانت اپیک گیمز وارد بازی فورتنایت خود شوید.

  • من به اکانت PSN یا XBOX خود دسترسی ندارم آیا می‌توانم آن را به اپیک گیمز لینک کنم؟

خیر، برای اینکه بتوانید اینکار انجام دهید حتما باید برای بار اول به اکانت کنسول خود دسترسی داشته باشید.

  • هنگامی که میخواهم اکانت اپیک گیمز بسازم بعد از وارد کردن ایمیل و مشخصات دیگر و زدن دکمه تایید با خطای “this email already used by another epic games account” مواجه می‌شوم، چه کاری باید انجام دهم؟

بسیاری از کاربران کنسول، بدون اینکه مراحل ذیل را انجام دهند، فقط با همان ایمیل اکانت کنسول خود اقدام به ساخت اکانت اپیک گیمز می‌کنند بدون اینکه اکانت به جایی لینک باشد و صرفا فقط از ایمیل مشابه اکانت پلی استیشن استفاده می‌کنند. بدیهی است که شباهت ایمیل دلیل بر لینک بودن اکانت پلی استیشن با اپیک گیمز نمی‌باشد. بنابراین در صورت دریافت خطای ذکر شده، ایمیل دیگری که به آن دسترسی دارید را در قسمت ایمیل وارد نموده و مراحل را دنبال کنید.

 

مراحل لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

با توجه به تحریم بودن ایران در اپیک گیمز، می‌بایست برای انجام مراحل در سایت اپیک گیمز از نرم افزار های تغییر آی پی (VPN) استفاده نمایید.

ابتدا وارد سایت اپیک گیمز شوید (کلیک کنید)، و با توجه به کنسول بازی خود، روی هر کدام از گزینه‌ها کلیک نمایید.

آموزش لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

در این مرحله باید چند نکته را مد نظر داشته باشد، برای اینکه بتوانید از طریق مرورگر موبایل یا کامپیوتر وارد اکانت پلی استیشن شوید باید حتما دو مرحله‌ای اکانت پلی استیشن خود را فعال کرده باشید، برای اینکار میتوانید از مطلب آموزش فعال یا غیرفعال کردن دو مرحله‌ای پلی استیشن استفاده کنید. برای اکانت XBOX نیازی به فعال کردن دومرحله ای اکانت نیست.

در ادامه به آموزش لینک کردن اکانت پلی استیشن به اپیک گیمز می‌پردازیم. بعد از اینکه وارد اکانت کنسول شدید، مراحل لینک کردن اکانت PSN و XBOX نقریبا یکیان می‌باشد. در این قسمت روی گزینه ورود به PSN کلیک کرده و در صفحه‌ای که باز میشود ایمیل اکانت پلی استیشن خود را وارد نموده و روی Next کلیک کنید.

آموزش لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

سپس در این قسمت رمز ورود به اکانت پلی استیشن را وارد نموده و روی Sign In کلیک کنید.

آموزش لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

همانطور که در آموزش فعال یا غیرفعال کردن دو مرحله‌ای پلی استیشن توضیح داده شده بعد از دو مرحله‌ای کردن اکانت پلی استیشن با هر بار ورود به اکانت PSN یک کد به صورت پیامک به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد، کد را در کادر مشخص شده وارد نموده و روی گزینه Verify کلیک کنید تا وارد اکانت PSN شوید.

آموزش لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

در این قسمت، اگر از قبل اکانت اپیک گیمز دارید و میخواهید که آن را به اکانت کنسول خود لینک نمایید کافی است که روی Link to existing Account کلیک کرده و ایمیل و پسورد اپیک گیمز را وارد کرده و لاگین کنید، که در این صورت اکانت اپیک گیمز شما به اکانت کنسول شما لینک خواهد شد. اما اگر اکانت اپیک گیمز ندارید تاریخ تولد خود را در فیلدهای مربوطه وارد کرده و با زدن گزینه Continue وارد مرحله بعد شوید.

آموزش لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

در این قسمت، ترجیحا کشور ترکیه را انتخاب نموده و با توجه به تصویر، مشخصات خواسته شده را وارد نمایید، Display Name آیدی اپیک گیمز انتخابی شما می‌باشد و ایمیل و پسورد نیز ایمیل و پسورد اکانت اپیک گیمز شما است که باید در فیلدهای مشخص شده تعریف کنید. سپس روی گزینه Continue کلیک کنید. حتما دقت داشته باشید که باید به این ایمیل دسترسی داشته باشید، چرا که یک کد تایید از طرف اپیک گیمز به این ایمیل ارسال خواهد شد.

آموزش لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

کد تایید به ایمیل اپیک گیمز شما ارسال می‌شود، کافیست آن را در کادر مورد مربوطه وارد کنید و بر روی گزینه Verify Email کلیک نمایید.

آموزش لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

در این مرحله با موفقیت اکانت اپیک گیمز ساخته و اکانت کنسول شما لینک شده است. اکنون با کلک بر روی آیدی اکانت اپیک گیمز، وارد قسمت مشخصات و تنظیمات اکانت خواهید شد.

آموزش لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

در قسمت روی Connections کلیک نموده تا اکانت‌هایی که به اکانت اپیک گیمز شما متصل هستند را مشاهده کنید.

آموزش لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

همانطور که در تصویر مشخص می‌باشد، اکانت پلی استیشن با موفقیت به اکانت اپیک گیمز لینک و متصل شده است.

آموزش لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

در صورتی که از قبل اکانت گیمز ساخته‌اید و به کنسول خود لینک نموده‌اید، اما فقط به اکانت کنسول دسترسی دارید، و ایمیل و پسورد اکانت اپیک گیمز را فراموش کرده‌اید می‌توانید از آموزش زیر برای اطلاع از اکانت اپیک گیمز خود استفاده کنید.

طبق آموزش‌ ذکر شده در بالا، گزینه ورود با کنسول را انتخاب نمایید، و وارد اکانت پلی استیشن یا ایکس باکس مایکروسافت خود شوید.

آموزش لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

سپس وارد قسمت مشخصات اپیک گیمز شده، در تب GENERAL اطلاعات اکانت اپیک گیمز را مشاهده می‌کنید، همانطور که در تصویر مشخص هست ایمیل اکانت اپیک گیمز به صورت کامل نوشته نشده و نامفهوم است و فقط حروف اول و اخر ایمیل نوشته شده است، شما می‌بایست در بین ایمیل‌هایی که از قبل دارید و با مقایسه حروف اول و اخر آن ایمیل‌ها، ایمیل اکانت اپیک گیمز خود را حدس زده و پیدا کنید. بعد از اینکه ایمیل را پیدا کردید اکنون می‌توانید از اکانت اپیک گیمز خود SIGN OUT نموده و با استفاده از ایمیل اپیک گیمز خود اقدام به بازیابی رمز اپیک گیمز نمایید. (حتما دقت کنید از برنامه تغییر ای پی استفاده نمایید)

آموزش لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

جهت بازیابی پسورد یا رمز اکانت اپیک گیمز وارد (این لینک) شوید. طبق تصویر در قسمت مشخص شده ایمیلی که حدس میزنید ایمیل اپیک گیمز شما باشد را وارد کنید سپس روی گزنیه Send Email کلیک کنید تا لینک ریست پسورد برای شما ارسال شود.

آموزش لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

اکنون صندوق ورودی ایمیل مورد نظر را چک کنید، ایمیلی با عنوان و محتوای زیر برای شما ارسال شده است، روی دکمه آبی رنگ RESET PASSWORD کلیک نمایید.

آموزش لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

در صفحه باز شده، پسورد جدیدی برای اکانت اپیک گیمز خود تعریف نموده و روی گزینه RESET PASSWORD کلیک نمایید، تا پسورد جدید ذخیره و عوض شود.

آموزش لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز

هرگونه سوال در مورد ساخت اکانت اپیک گیمز یا لینک کردن اکانت کنسول به اپیک گیمز دارید می‌توانید در قسمت پشتیبانی سایت یا بخش نظرات پیدوگیم با ما درمیان بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

در حال پاسخ دادن به
قوانین ثبت دیدگاه در پیدو گیم
  • لطفا نظر خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • لطفا از درج شماره تماس خود در متن دیدگاه خودداری فرمایید.
  • اگر دیدگاه شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • اگر در نظرات لینک صفحاتی خارج از "پیدو گیم" را وارد نمایید تایید نخواهد شد.
  • شبکه های اجتماعی